Pololetky

28. 1. - 31. 1.

fotogalerie zvadlo


Letos jsme se za odměnu po pololetním vysvědčení vydali do Jihlavy. Po příjezdu nás před spaním čekal krátký kvíz o Jihlavě, abychom další den nebyli úplně nepřipravení.

Páteční dopoledne jsme strávili v ulicích centra a nestačili koukat, jaké zajímavé stavby se dochovaly, např. hradby s městskou bránou. Na oběd jsme se vrátili zpět a čekání na něj si krátili zvířátkovým pexesem. Potom jsme se vypravili opět ven, tentokrát do parku, kde mají úžasnou věc - amfiteátr. Toho jsme prostě museli využít a po skupinkách jsme si zahráli divadlo. To jsme ale ještě netušili, že nás čeká další kulturní překvapení. Šli jsme do kina na Malého prince, na kterého se za námi jen tak tak stihly přijet podívat i Evička s Ferdou a Kořínkem. Večer jsme vyrazili naproti Haničce, která za námi konečně dorazila, a když už jsme byli venku, tak jsme to spojili s noční prohlídkou města.

V sobotu nás čekalo další překvapení, byli jsme se podívat do strašidelného bludiště, kde na náš číhala spousta strašidel. Některá vydávala podivné zvuky, jiná se dokonce hýbala nebo svítila. No ale my se jich vůbec nebáli. Skoro. Následovala ještě prohlídka středověké šatlavy plné různých mučících nástrojů, tohle bylo teprve děsivé. Po tom, co jsme tu viděli, už asi radši nikdy nebudeme zlobit.

Vrchol programu nás ale teprve čekal, vydali jsme se do jihlavské zoo. Mile nás překvapilo, že i v lednu to tam tak žije. Celý den nám svítilo sluníčko a bylo pěkně teplo, úplné jaro, tak jsme si všechny ty tygříky, žirafy, surikaty i ostatní zvířátka moc užili. No vydrželi jsme tam celé odpoledne. Na závěr jsme se vyřádili na hřišti, kde byla úplně největší skluzavka, co jsme kdy viděli. Ani nám nevadilo, že jsme kvůli každému sklouznutí museli vyběhnout toolik schodů.

Neděle byla plná balení a poklízení, protože jsme už jeli domů. Cestou na autobus jsme ještě stihli společnou fotku v parku, ale pak už jsme museli jet...