Podzimky s Kájou

26. 10. - 29. 10.

fotogalerie zvadlo


Čtvrtek 26.10.
Sraz jsme měli na autobusovém nádraží v Židenicích ve 13:45. Na sraz nás dorazilo celkem 13 a to: Janča, Regi, Oda, Gabča, Barča, Nelča, Klárka, Dalibor, Magda, Marta, Matěj, Jája, Hanička. Autobusem jsme přijeli do Ochozu u Brna, kde jsme se ubytovali na faře. Když jsme byli zabydlení, vydali jsme se na procházku. Na procházce jsme ve skupinách sbírali různé listy a pokusit se je pojmenovat. Poté jsme ve skupinách skládali z listů různé obrázky. Ti kdo byli hotoví dříve, sbírali šišky. Až byly listy posbírané a obrázky poskládané, vydali jsme se zpět na faru. Po cestě jsme po sobě házeli listím. Na faře byl čas na večeři u které za námi přijel Aleš a Jonáš. Po večeři jsme hráli různé deskové hry, po nichž nás Jonáš zase opustil. Večer nám vedoucí nachystali film Karlík a továrna na čokoládu a po něm jsme šly spát.

Pátek 27. 10.
Ráno nás vzbudila písnička od umpalumpů, kterou si přichystali holky Gabča a Barča. Poté na nás čekala úžasná rozcvička, kterou nachystaly Oda s Jančou. Na ní jsme tančily na písničky od umpalumpů. Na snídani jsme měli buchty. Po snídani jsme si ze šišek vyráběli příšerky. Při výrobě si nás (A-tým) zavolala Jája na menší poradu, u které jsme dostaly nová trička a úkolové deníčky. Také nám řekla pár informací ohledně A-týmu. Na oběd, který jsme vařili skoro všichni, byla dýňová polévka a karbenátky s bramborovou kaší. Po odpoledňáku za námi přišel Willi Wonka a řekl nám, jak se vyrábí čokoláda. Poté jsme hráli hru, ve které jsme sbírali papírky s přísadami/procesy čokolády a s nimi jsme si na papíru ,,vyrobili‘‘čokoládu. Na večeři jsme měli obložené chlebíky. Po večeři jsme hráli deskové hry. Poté si Gabča s Regi připravily uspávání v podobě hraní na kytary.

Sobota 28. 10.
Ráno Janča a Oda šli dělat snídani, když byla hotová tak nás vzbudila písnička o umpalumpech. Poté jsme se oblékli a udělali hygienu. Na snídani byla krupičná kaše s nastrouhanou čokoládou, máslem a skořicí, bylo to moc dobré. Po snídani jsme se dozvěděli, že půjdeme na výlet. Do batůžku jsme si sbalili pití, pláštěnku, šátek. Vedoucí nám vysvětlili, že cestou se máme koukat na zem, jestli neuvidíme kakaové boby, kdo jich bude mít nejvíc tak vyhrál. Tak jsme se vydali na cestu, šli jsme lesem a potom jsme se dostali do jeskyně Pekárna. Kdo chtěl tak se šel podívat dovnitř. Když už se všichni podívali tak jsme šli dál. Došli jsme k altánku, kde jsme na oběd měli chleba s mrkvovou pomazánkou a zeleninou. Když jsme doobědvali, pak se s námi rozloučila Gabča s Petrem, kteří už museli jet domů. Poté jsme šli jinou cestou zpátky a ještě jsme si zahráli hru poslepu co organizovala Barča a Zuzka. Když jsme se vrátili na faru měli jsme volno. Poté jsme malovaly čokoládou na talíře a oblékali jsme modely. Když už jsme dohráli, tak byla večeře - zeleninová polévka a rizoto. Pak jsme hráli ve skupinách AZ-kvíz a vyhrál tým Ody. Na závěr jsme dostali horkou čokoládou s ovocem a hráli jsme stolní hry. Poté jsme si umyli zuby a šli spát.

Neděle 29. 10.
Ráno nás vzbudili vedoucí, oblékli jsme se, udělali hygienu a zabalili jsme si věci. Na snídani byl chleba ve vajíčku. Po snídani přijel Ilja a potom jsme začali uklízet faru. Holky hrály na kytaru a zpívali jsme. Když to bylo hotové tak jsme se oblékli a šli odnést batůžky do auta. Nakonec jsme si ještě zahráli Gordický uzel. Když jsme dohráli, šli jsme na zastávku na autobus. Když jsme přijeli na nádraží do Židenic, tak nás přišel pozdravit Tygr z Cami a pak jsme jeli domů.

Zapsala Regi a Zuzka