Jitřenka

19. 9.

fotogalerie zvadlo


Ani brzké vstávání nás neodradilo, abychom opět vyrazili na Jitřenku. Takovou tradiční událost jsme si zkrátka nemohli nechat ujít. Nebylo ani sedm hodin a my už seděli ve vlaku. Ovšem kvůli jedné smutné mimořádné události na trati nás v Kuřimi přesadili z vláčku na autobus, ujelo nám, co mohlo, a už to vypadalo, že se do Víru nedostaneme. Zachránilo nás ale jitřenkovské taxi z Bystřice a přecejen se nám tam podařilo dorazit.

Vybaveni mapkami a perníčky jsme zdolali kopec, na kterém stojí rozhledna Karasín. Po cestě jsme míjeli spoustu bíglů, kteří tam měli nějaký velký sraz. U rozhledny jsme si udělali obědovou přestávku a kousek dále u kostela ve Vítochově nás ještě čekala svačinka, tradiční chlebík se sádlem. Takto posilnění jsme se už těšili, jak dorazíme k vodní nádrži, abychom si prohlédli chudobínskou borovici, vítězku ankety Strom roku v loňském roce. Až po vyfocení jsme mohli pokračovt dál k hrázi, kde jsme se rozdělili. Jedna skupina vyrazila přes hráz na vyhlídku nad Vírem pro razítka na poslední kontrole. Ostatní měli také důležitý úkol, vrátit se zpět pod hráz, kde jsme měli sraz se Štěpánkou, která se k nám v závěru výpravy připojila.

V cíli jsme se všichni opět shledali, taky nás tam odekorovali zaslouženými medailemi a odměnili diplomky. Po rozloučení jsme se vydali na cestu zpět, tentorát už konečně bez náhlých změn.